Latest Post

Zakłócenia w transporcie międzynarodowym drogowym – jak sobie z nimi radzić? Jak dbać o domy drewniane, aby służyły nam jak najdłużej?

Złota biżuteria jest cenna i elegancka. Może być idealnym prezentem dla siebie lub kogoś, kogo kochasz. Ale skąd wiesz, który rodzaj złota kupić?

Rodzaje złotej biżuterii

Jeśli chodzi o złotą biżuterię, istnieje wiele różnych typów dostępnych. Istnieją dwie główne kategorie, do których należy złoto: żółte złoto i białe złoto. W zależności od tego, jaki rodzaj biżuterii chcesz kupić, jeden z nich może być lepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Jeśli chcesz się zastanowić nad lepszym jej wybrem możesz zajrzeć choćby na witrynę niniejszego sklepu online https://www.allezloto.pl/bizuteria-zlota-c_63.

Żółte złoto

Żółte złoto jest popularnym wyborem wśród nabywców, ponieważ ma ciepły kolor, który wygląda świetnie z każdym strojem lub okazją. Jest też bardziej przystępne niż białe złoto i inne rodzaje metali szlachetnych. Żółte złoto jest wykonane ze stopu srebra i miedzi z niewielką ilością innych metali, takich jak cynk czy nikiel, dodanych w celu zwiększenia trwałości i wytrzymałości. To nadaje mu charakterystyczny żółty odcień – choć może on występować również naturalnie!

Białe złoto

Białe złoto to kolejna popularna opcja dla tych, którzy chcą mieć inny wygląd niż żółty, ale nie chcą wydawać zbyt wiele pieniędzy na drogi kawałek biżuterii. Białe złoto jest wykonane przez mieszanie czystego srebra z niklem lub palladem, co daje mu charakterystyczny biały wygląd. Jest to również świetna opcja dla tych, którzy są uczuleni na metale znajdujące się w żółtym lub różowym złocie. 

Platyna 

Platyna to kolejny popularny wybór dla tych, którzy szukają innego wyglądu niż żółte lub białe złoto. Jest wykonana z czystego srebra i miedzi z niewielką ilością innych metali dodanych w celu zwiększenia trwałości i wytrzymałości.