Latest Post

Nowoczesne Okna PCV: Połączenie Wygody, Energii i Estetyki Otwarte drzwi do zmiany: Leczenie alkoholizmu w Krakowie

Założyłeś sklep internetowy na platformie Wix, a teraz zastanawiasz się jak sprawić, że będzie widoczny w Google? Pamiętaj, że jedynie 25% internautów zagląda na drugą stronę wyników wyszukiwań, dlatego tak ważne jest zbudowanie solidnych fundamentów marki. Pozycjonowanie sklepu wix wymaga wielu działań, które należy nieustannie udoskonalać z uwagi na aktualizacje algorytmów. Jakie dokładnie kroki należy więc podjąć podczas pozycjonowania swojego sklepu? 

Jak prawidłowo pozycjonować witrynę sklepu internetowego?

Pozycjonowanie sklepu Wix może wydawać się trudnym zadaniem, jednak dzięki poniższym wskazówkom działania SEO staną się o wiele łatwiejsze!

Napraw wszystkie błędy na stronie

Jeśli chcesz skutecznie pozycjonować witrynę, najpierw musisz pozbyć się wszelkich błędów. Możesz je znaleźć podczas przeprowadzania audytu strony. W przypadku osób niedoświadczonych w działaniach SEO problemy na stronie sklepu PrestaShop pojawiają się częściej.

Prawidłowy dobór słów kluczowych

Pamiętaj, że słowa kluczowe pomagają użytkownikom znaleźć tematy, które ich interesują. Dlatego pozycjonowanie stron opiera się głównie na frazach, a ich dobór nie może być przypadkowy. Muszą one być prawidłowo wybrane spośród tych, które „klikają się” najczęściej. Słowa kluczowe powinny przede wszystkim odzwierciedlać to, co znajduje się na stronie. W przeciwnym razie witryna może zostać posądzona o spam.

Optymalizacja sklepu internetowego

Są to wszystkie operacje wykonywane na stronie. Powinieneś zadbać o dostosowanie PrestaShop do wymagań wyszukiwarki, a także UX, czyli user experience. Optymalizacja obejmuje działania na treści i uproszczenie kodu źródłowego, szybkość witryny, bezpieczeństwo, tagi tytułów czy poprawność pliku robots.txt.

Tworzenie wartościowych treści

Treść, czyli tekst na stronie, odgrywa ważną rolę w marketingu internetowym. Należy publikować ją systematycznie i dbać o jej jakość. Jeśli na firmowym blogu regularnie pojawiają się nowe wpisy, to rosną szanse, że Google pokaże je innym użytkownikom. Ponadto treść to także miejsce na umieszczenie fraz kluczowych, bez których pozycjonowanie nie będzie miało sensu. 

Pozyskiwanie wartościowych linków

Jeśli do strony WWW prowadzi wiele linków z witryn zewnętrznych, to Google zaczyna uważać ją za autorytet. Z tego powodu pozyskiwanie linków zewnętrznych lub generowanie ich  jest jednym z najważniejszych elementów związanych z pozycjonowaniem.

Monitorowanie zmian na bieżąco

Ten ostatni krok jest niezwykle ważny, ponieważ bez niego nie będziesz w stanie zobaczyć, czy Twoja strategia marketingowa ma jakikolwiek sens.

Pozycjonowanie Wix – zacznij działać!

Chociaż jest to zaledwie ułamek czynności koniecznych do wdrożenia, to dzięki nim pozycjonowanie sklepu Wix będzie dużo łatwiejsze. Jest to długotrwały proces, który wymaga cierpliwości i uważności. Jesteś na początku swojej drogi, zacznij więc z wysokiego C!