Latest Post

Co to jest włóczka Himalaya? Wynajem Audi

Nadmierne wypadanie włosów, to jedno z najczęstszych zjawisk zdrowotnych u kobiet i mężczyzn. Przyczyn jest wiele, leczenie również.

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Przyczyn może być dużo, a leczenie również może być różne. Najpopularniejsze są leki hormonalne, które zwalczają hormon męski testosteron. To on reguluje prawidłową produkcję kolagenu i keratyny oraz odpowiada za utrzymanie odpowiedniego pH skóry głowy. Niedobory tego hormonu powodują wypadanie włosów, a także przetłuszczanie się skóry i powstawanie łupieżu.

Inną popularną przyczyną nadmiernego wypadania włosów jest stres. Kiedy jesteśmy pod wpływem silnego stresu, organizm automatycznie zaczyna produkować więcej kortyzolu – hormonu stresu. Hormon ten ma działanie m.in. przeciwzapalne i może powodować wypadanie włosów.

Leczenie nadmiernego wypadania włosów

W leczeniu nadmiernego wypadania włosów stosuje się różne metody, które mają na celu zwalczanie przyczyny problemu. Najpopularniejsze są leki hormonalne, które regulują poziom hormonów we krwi i pomagają w walce ze stanami zapalnymi skóry głowy.

Inną popularną metodą leczenia jest mezoterapia igłowa, która polega na wprowadzeniu do skóry substancji odżywczych i leczniczych przez nakłucie. Zabieg ten pobudza mikrokrążenie i stymuluje produkcję nowych włosów. Można go stosować zarówno u osób z łysieniem, jak i przy innych problemach ze skórą głowy.