Latest Post

Zakłócenia w transporcie międzynarodowym drogowym – jak sobie z nimi radzić? Jak dbać o domy drewniane, aby służyły nam jak najdłużej?

Język angielski jest obecnie używany na każdym kroku. Pojawia się w mediach, w codziennych rozmowach, filmach i grach. Często nawet zwykłe poszukiwanie informacji jest bardziej owocne po angielsku niż po polsku. Dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć nasze dzieci tego języka.

Dodatkowe źródło nauki

Książeczki dla dzieci w języku angielskim, dostępne pod adresem https://www.bookcorner.pl/pl/c/Dla-dzieci/22, mogą stać się świetnym materiałem pomocniczym w nauce. Najmłodszym dzieciom mogą je czytać rodzice, już od małego przyzwyczajając pociechy do brzmienia obcego języka. Z kolei starsze dzieci mogą samodzielnie zagłębić się w taką lekturę, szlifując swoje zdolności w zakresie językowym. Z całą pewnością każdy maluch pozna w ten sposób wiele nowych, użytecznych słów i zwrotów.

Nauka poprzez zabawę

Warto przy tym pamiętać, że książki są zawsze źródłem przyjemności i zabawą. A zabawa połączona z nauką działa najlepiej. Dlatego też czytając ciekawe opowieści, dzieci z całą pewnością szybciej podchwycą nowe zwroty niż gdyby miały uczyć się ich na pamięć. Będą je znać także w kontekście konkretnych sytuacji, co jeszcze bardziej ułatwi im poprawne posługiwanie się angielskim.

Praktyka i “żywy” język

Język angielski, którego uczymy się w szkole, brzmi nieco inaczej niż ten, jaki można spotkać na ulicy. Dlatego dziecko powinno poznawać oba rodzaje zwrotów. W związku z tym warto zapoznawać je z książkami, w których mogą znaleźć się potoczne zwroty. Co więcej, każda przeczytana książka to umiejętność zastosowania kolokwializmów w praktyce, dzięki czemu syn lub córka będzie mówić w sposób bardziej zbliżony do native speakera.