Latest Post

Zakłócenia w transporcie międzynarodowym drogowym – jak sobie z nimi radzić? Jak dbać o domy drewniane, aby służyły nam jak najdłużej?

Drukarnia offsetowa jest bardzo popularnym punktem usługowym. Wiele osób nie wyobraża sobie pracy działania drukarni offsetowej. Gdy nie wiemy czym jest offset, to rzeczywiście może się wydawać trudne. Przejdźmy zatem do konkretów. Offset to forma przemysłowa jednej z podstawowych technik druku, jaką jest płaski druk. Offset jest metodą pośrednią druku, która to nie jest przenoszona w sposób bezpośredni na drukowe podłoże, ale na pośredniczy element. Ta technika druku powstała na początku litografii w XVIII wieku.

Druk offsetowy jest niczym innym niż drukiem, w którym to obraz jest przenoszony z formy drukowej na drukowe podłoże dzięki specjalnemu cylindrowi, który pokryty jest gumą offsetową.

Offset się dzieli na druk arkuszowy oraz zwojowy. W tym pierwszym podłoże druku ma postać arkuszu, a offsetowe farby utrwalane są poprzez polimeryzację i wsiąkanie. Z kolei druk zwojowy wyróżnia się tym, że podłoże druku jest pod postacią zwoju

Druk offsetowy jest technik druku, dzięki której jesteśmy jak najbardziej w stanie uzyskać spora ilość odbitek, co wpływa z kolei na sam fakt, że jest to niezmiernie tania technika drukowania. Jednak pod warunkiem, że zamierzamy drukować spore nakłady. W drukarniach offsetowych drukuje się liczne materiały reklamowe. Mogą to być materiały różnego rodzaju. Najważniejsze jest to, aby potrzebować sporego nakładu. Wówczas jest to opłacalne.

Wybierzmy jednak taką drukarnię, która na rynku działa już dłuższy czas i może się pochwalić rzeszą zadowolonych klientów. Raczej do nowych firm mamy ograniczone zaufanie. Drukarnia offsetowa długo działająca na rynku będzie wyborem, który można określić jako strzał w dziesiątkę.