Latest Post

Zakłócenia w transporcie międzynarodowym drogowym – jak sobie z nimi radzić? Jak dbać o domy drewniane, aby służyły nam jak najdłużej?

Źródło: https://magsteron.pl/

SIMATIC S7 to programowalne sterowniki logiczne, których pierwsze serie trafiły do sprzedaży już w 1995 roku. Urządzenia produkowane przez firmę Siemens przeznaczone są do realizacji różnych procesów technologicznych, a także automatyzacji maszyn. Każda seria sterowników z serii S7 ma specyficzną budowę i specyfikację, co przekłada się na dużą różnorodność dostępnych funkcji oraz możliwych zastosowań. PLC firmy Siemens z rodziny SIMATIC znaleźć można w asortymencie sklepu Magsteron.

Czym charakteryzują się sterowniki SIMATIC S7, S7-200, S7-300 i S7-400?

SIMATIC S7, S7-200, S7-300 i S7-400 to jedne z najpopularniejszych sterowników firmy Siemens, a ich oznaczenia określają klasę wydajności. Wprowadzenie tych serii na rynek wiązało się z zastosowaniem nowego standardu magistrali PROFIBUS, a także unikalnym wykorzystaniem przemysłowego interfejsu Ethernet to komunikacji między poszczególnych urządzeń automatyki. Najpopularniejszym sterownikiem z tej trójki jest wariant 300, który umocnił pozycję firmy Siemens jako lidera w branży technologii automatyzacji. Urządzenia te należą do pierwszej generacji S7, zastąpionej następnie modelami 1200 oraz 1500.

Sterownik Siemens 200

Sterowniki S7 w tej odsłonie to stosunkowo proste urządzenia, wykorzystywane głównie w przepompowniach, oczyszczalniach ścieków oraz innych małych obiektach. Ich cechą jest brak ruchomych części mechanicznych oraz modułowa budowa jednostki centralnej, która może mieć określoną liczbę wejść i wyjść. CPU da się też rozbudować o moduły komunikacyjne, pozycjonowania czy modemowe. Maksymalnie do jednostek 224 i 226 da się podłączyć 7 modułów, natomiast do 222 maksymalnie 2. W przypadku CPU 221 funkcja rozszerzania nie jest dostępna. Sterowniki komunikują się za pośrednictwem AS-interface, Profibus-DB, Modbus RTU oraz Ethernet, a do ich programowania służy platforma STEP 7. Obecnie system ten nie jest już rozwijany, ale pozostaje dostępny w sprzedaży.