Latest Post

Modne sukienki na wesele dla mamy Nowoczesne Okna PCV: Połączenie Wygody, Energii i Estetyki

Dzieci uwielbiają zabawę, a bawiąc się – zdobywają nowe umiejętności (choć same zazwyczaj o tym nie wiedzą). Dlatego też bardzo ważne dla ich rozwoju jest posiadanie zabawek odpowiednich do wieku i pozwalających na rozwój. Takie właśnie są klocki konstrukcyjne.

Klocki dla miłośników budowania

Dzieci uwielbiają budować z klocków, zarówno to, co mają przedstawione na schemacie, jak i to, co po prostu przyjdzie im do głowy. Nic więc dziwnego, że klocki konstrukcyjne to obecnie jeden z najbardziej popularnych prezentów dla maluchów, który zaspokaja ich potrzebę budowania. Umożliwia wymyślanie nowych ciekawych form i po prostu budzi w dziecku radość.

Wciągająca zabawa dla młodszych i starszych

Budowanie z klocków może być wspaniałą zabawą dla całej rodziny. Starsze dzieci na pewno będą chciały popisać się przed sobą i rodzicami, jakie fantazyjne kształty i budowle potrafią stworzyć. Młodsze z kolei będą bardzo szczęśliwe, mogąc po prostu układać je razem ze starszym rodzeństwem, rodzicami albo dziadkami.

Walory edukacyjne

Klocki konstrukcyjne dostępne na stronie klocki.edu.pl zapewniają dzieciom bardzo wszechstronny rozwój. Starszakom pomagają rozwijać zdolności manualne, a także koordynację oko-ręka. Przyczyniają się do zwiększenia zdolności widzenia przestrzennego i wyobrażania sobie konkretnych kształtów – a następnie przekształcania wyobrażeń w rzeczywiste konstrukcje.

W przypadku klocków dedykowanych dla najmłodszych bardzo ważny jest ich wpływ na rozpoznawanie kształtów i kolorów przez dzieci. Dzięki temu najmłodsi znacznie szybciej poznają otoczenie, a dodatkowo często mogą podziwiać poruszające się zabawki, które powstały dzięki ich wysiłkom. Taki rezultat na pewno ucieszy każdego malucha.